Omalovánkami pro dospělé proti nudě, stresu, splínu a nepohodě

5. března 2016 v 14:58 |  Malé velké vášně
Musela jsem se smát, když jsem poprvé zaregistrovala, že propuklo šílenství kolem tzv. "antistresových" omalovánek či omalovánek "pro dospělé". To totiž zase jednou někdo objevil Ameriku. Proč by měly vybarvovat jen malé děti?, řekl si chytrý obchodník. Vytvoříme poptávku a zvedneme tržby "speciálními" kreativními omalovánkami pro dospělé. A stalo se. Je to stejná situace, jako když se začaly vyrábět dětské parfémy, laky na nehty a rtěnky pro malé holčičky předškolního věku, jenže aplikovaná obráceně.

Když jsem ještě před několika lety chtěla omalovánky, abych si mohla vybarvovat, musela jsem tehdy do hračkářství a odcházela s Krtečkem, protože žádné kýčovité produkty ze zahraniční produkce mě neoslovily. Prodavačky se nepochybně podivovaly, jaká jsem to ale mladičká maminka. To jsem ještě netušila, že se omalovánky vrátí na výsluní a že budu mít možnost sbírku svých vybarvovacích sešitků rozšířit...


Své první "dospělácké" omalovánky jsem si pořídila loni na podzim v knihkupectví Dobrovský. Měli v rámci nějaké akce mimořádnou slevu na veškerý sortiment a já tam nakonec nechala několik set. Začala jsem trojicí Tajná zahrada a Čarovný les od Johanny Basford a Proměnami zvířat od Kerbyho Rosanese.


A protože všichni velmi rychle pochopili, že omalovánky pro dospělé jsou nová černá a kouká z nich výdělek, začaly se rázem objevovat omalovánky s motivy kdečeho. Už nešlo jen o rostlinné a zvířecí motivy, ale začaly se přidávat i filmy a seriály. K narozeninám jsem dostala omalovánky ke Hře o trůny a Sherlocka, kterého mám v původním anglickém vydání, neboť u nás nevyšel a kdoví, vyjde-li kdy. Namátkou jmenuji další seriálové a filmové omalovánky, o které jsem zavadila: Star Wars, Hobit, Tolkienův svět, Malý princ, Harry Potter v několika tematických sešitech, Doctor Who a Outlander. Ten má vyjít letos v březnu v nakladatelství Omega také v české verzi, už se na něj chystám. Pro průzkum trhu doporučuji Amazon. Najdete tam i tituly, které teprve mají vyjít, a u většiny již dostupných uživatelské recenze doplněné fotografiemi a často i videem.

Zatím posledními přírůstky do mé sbírky jsou Ptačí svět a čerstvě objednaný Zvěřinec.

Společně s omalovánkami se rozrostla také moje sbírka pastelek, které od dob středoškolských studií nezažily žádnou aktualizaci. Udělala jsem si tedy radost novými sadami Modeluz a Polycolor od značky Koh-i-noor, abych podpořila českou značku.

Jaké omalovánky máte doma vy? Nebo raději dáváte přednost před vybarvováním kreslení vlastních výtvorů? A jaké pastelky používáte? Upřednostňujete tuzemskou značku, anebo se řídíte především produktem samotným?

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.