Konečný verdikt: celiakie

1. května 2015 v 10:35 |  Přihodilo se mi
Po čase chorobopisné okénko. Budete koukat! :-)


Od podzimu, kdy mi byl zjištěn kritický nedostatek železa, jsem oběhla kolečko lékařů. Na hematologickém oddělení mi předepsali silnější železo a konstatovali, že z hlediska jejich specializace pro ně nejsem zajímavá. Díkybohu za to. Udělali mi ale předběžný test na protilátky na lepek, který vyšel pozitivně. Byla jsem tedy odeslána přes praktického lékaře na gastroenterologii, kde mě objednali na endoskopické vyšetření. Kdo to nikdy nezažil, nechť si představí strkání hadičky nosem do střev. Nic příjemného. Mezi těmito procedurami a zjištěními bylo samozřejmě spoustu plonkového času, kdy se nevědělo a čekalo.

Nakonec se po měsících tápání přece jen výsledek dostavil. Narodila jsem se s celiakií a přišlo se na ni teprve teď. Jakkoli jsem věděla, že moje dětská lékařka byla neschopná, tohle její nekompetenci korunuje. Mohla jsem si ušetřit spoustu problémů - anémii, pět plomb za poslední půlrok, protože mi chybí v důsledku celiakie kromě železa také vápník, opakované nevolnosti, špatné snášení stresu, únavu… Ještě mě čeká vyšetření na cukrovku, rentgen žaludku a specializované vyšetření v osteocentru v Praze, protože po dvaceti letech s neléčenou celiakií jsou tohle všechno další onemocnění, která se mi mohla rozvinout.

Celiakie se dosud nedá vyléčit, její příznaky lze ale účinně zastavit dodržováním bezlepkové diety. Takže jsem si nakoupila bezlepkové potraviny a začínám rozlišovat, co smím a co ne. Divili byste se, kam všude prodejci cpou lepek jako zahušťovadlo, kypřidlo, plnidlo, lepidlo. Namátkou: čokoláda, uzeniny, zmrzlina, jogurty, pomazánky. Krom toho nutno jmenovat také potraviny s přirozeným obsahem lepku: chleba a pečivo, sušenky, oplatky, pivo a další alkoholické nápoje vyrobené z obilovin.

Kdekoli chybí označení, že je potravina bezlepková, ztrácím důvěru. I upozornění "může obsahovat stopy lepku" je pro mne signálem, že dotyčný výrobek nesmím pozřít. Teprve si zvykám a učím se rozpoznávat osvědčené značky a výrobky.

Mile mě překvapila Billa, kam chodím dost často nakupovat. Kromě samostatného regálu s bezlepkovými potravinami prodávají také bezlepkovou šunku. Další možností jsou pak prodejny zdravé výživy, které mám oblíbené v rodném městě hned dvě, a lékárny. Naopak zcela nevyhovující je nabídka Lidlu. I kdyby tam nakrásně něco bezlepkového měli, spolehlivě mě znechutí doba, než to v neoznačených regálech najdu.

Skvělé je, že spousta potravin pro mě zůstává stejná jako dosud, minimálně dokud se neprokáže cukrovka, což doufám neprokáže. Maso, vejce, zelenina, ovoce, brambory, kukuřice, rýže, pohanka, amarant, proso jsou dovolené. Taky smím jíst Toffifee a Kinder čokoládu! :-)

Zkrátka a dobře viník je nalezen a brzy bude snad i zneškodněn. Přeju vám všem hodně zdraví a v případě chorob brzké uzdravení! :-)

A jestli jste celiaky jako já, napište mi do komentářů nějaké tipy na dobré výrobky. Jsem nováček, ještě toho moc neznám :-)
 


Komentáře

1 Maruška Maruška | 1. května 2015 v 11:03 | Reagovat

Tak to přeji hodně síly! Sama mám k tomu ještě alergii na mléko :D Taky jsem díky tomu všemu zjistila, kam se lepek cpe, děs...
Co se týč těch šunek, tak všechny výrobky od firmy LE CO by měly být ok :)

2 Lištička Lištička | Web | 1. května 2015 v 15:21 | Reagovat

[1]: Já doufám, že se mi k té celiakii už nic dalšího nepřidruží. Ne že bych mléko pila často, ale mám moc ráda sýry.
Mohu ti vřele doporučit třešňovou Mixitku bez lepku a laktózy. Včera jsem ji prvně ochutnala a je výborná! :-)
http://www.mixit.cz/hotove-mixit/mixitky

3 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 1. května 2015 v 17:28 | Reagovat

Hm, tak přijít na něco takového až po dvaceti letech je opravdu ostudné. Naše zdravotnictví je vážně k nezaplacení...
Tak se drž a doufám, že už tě žádné další komplikace a choroby nečekají. :ú

4 Lištička Lištička | Web | 2. května 2015 v 19:44 | Reagovat

[3]: Trefněji bych to nevyjádřila. Ještě mám ale pořád docela štěstí, prý jsou i případy, kdy se na celiakii přijde třeba v šedesáti. Anebo se na ni nepřijde vůbec a člověk pak umře např. na rakovinu střev, která mu vznikla v důsledku toho.
Moc děkuji, pevně věřím, že další choroby už mi snad lékaři neobjeví.

5 Jakub Jakub | E-mail | Web | 18. dubna 2016 v 17:36 | Reagovat

Ahoj, všem celiakům doporučuju pohankový chleba, zkoušel jsem u kamarádky, která je bezlepek, a bomba. Obvykle peču kváskový chleba z žitné mouky, ale do repertoáru jsem přidal i pohankovy, mňam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.