Volný pád (Freier Fall) 2013

27. dubna 2015 v 9:26 |  Oblíbené filmy
Po před lety zhlédnuté Zkrocené hoře stejné téma trochu jinak v německém filmu Freier Fall. Vždycky mě nadchne, když nejsou homosexuální hrdinové napomádovaní mužíčci podprůměrného vzrůstu v růžových, lesklých, případně výstředních modelech mluvící fistulí s přehnanými gesty a užívající zdrobněliny v každé větě, ale muži zcela obyčejně oblečení a svým chováním nijak nepoutající pozornost. Tady se to ohromně povedlo, nehledě na fakt, že oba hlavní hrdinové k sobě skvěle pasují a tvoří krásný pár, na který je radost se dívat.Ústřední postavou je Marc (Hanno Koffler) zaměstnaný u pořádkové policie. Má partnerku (Katharina Schüttler), s níž čeká dítě, svou rodinu, která je mu oporou a pomohla mu, aby si mohl dovolit nový dům, dobré vztahy s kolegy z práce. Se svým životem je spokojený a nic mu nechybí. Na výcviku se ale seznámí s Kayem (Max Riemelt) a postupně se s ním sblíží, přestože zpočátku svádí vnitřní boj.

Před Marcem stojí obrovské dilema - přiznat si, co skutečně cítí, a říct své ženě pravdu za cenu, že ji i malého syna ztratí, nebo dál žít v klamu. Klíčovým bodem v rozhodování je mínění Marcova okolí, které představuje širokou škálu od zklamání rodičů přes roztrpčenost Bettiny po vyloženě homofobní chování a šikanu na pracovišti.

Jak už jsem předznamenala, výkony obou hlavních hrdinů jsou perfektní. Jednoduše jim to věříte. Opozici Marcovu zmítání se v nerozhodnosti tvoří Kayův postoj, který má jasno v tom, co chce, ale na Marca nenaléhá a dává mu prostor, aby se rozhodl sám. Také ostatní postavy jsou obsazeny velmi dobře, mezi nimi zejména Marcova manželka Bettina.


Film je pěkným připomenutím toho, že nemusí být vůbec snadné vyrovnat se s vlastním já, ale také že každá lež člověka jednou dostihne. V případě dlouhého váhání při výběru mezi dvěma možnostmi pak mohou být snadno ztraceny obě.
 


Komentáře

1 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 27. dubna 2015 v 17:09 | Reagovat

Vypadá to věru zajímavě... :) Ten tvůj závěr, to je veliká pravda...

2 Lištička Lištička | Web | 27. dubna 2015 v 18:54 | Reagovat

[1]: Určitě se podívej, je to moc pěkně natočené a zahrané :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.