Denně je potkávám na ulicích

16. května 2009 v 8:28 |  Moje plky
Tímto článkem jsem inspirovala Lit k vytvoření kratičkého videa, které naleznete na jejím blogu, a to přesně zde.

Bandy malých, zmalovaných, hloupých holek, které si myslí, že sežraly všechnu moudrost světa. Přitom jsou tak naivní a pitomoučké, až to bolí.

Upoutají vás na první pohled. Jejich hlavním poznávacím znamením je oblečení pokaždé laděné do nějakého stylu, který zrovna "hýbe světem". V poslední době je to třeba emo móda nebo scene styl. Ovšem oblíbené jsou i další nejnovější trendy. Tyhle slečny prostě musí vypadat "in" za každou cenu. Značkové oblečení je nutností. Čím dražší věc mají, tím lépe.


Protože jsou to prostinké školačky ze základních škol, snaží se vypadat starší. K tomu jim dopomáhá výrazné líčení - především oční stíny, řasenka a samozřejmě make-up. Výjimečné nejsou dlouhé, gelové nehty a pravidelná návštěva solária. Tyhle slečny si přirozeně barví vlasy, jelikož jen tak mohou být skutečně "na úrovni". Nejnovějším hitem je používání žehličky na vlasy a nošení obrovských slunečních brýlí i ve chvíli, kdy je notně pod mrakem. Boty na vysokých podpatcích - případně jiné boty, jaké diktují módní časopisy pro mladé - jsou v této věkové kategorii rovněž velmi populární.

Chtějí vlastnit minimálně jeden piercing či tetování a všude hlásají, že "se narodily jako originál a také tak hodlají zemřít". Paradoxně jsou to ony, které se chovají jako stádový dobytek a po vzoru první "krávy" začnou napodobovat vše, co dělá.

Mezi oblíbené činnosti těchto pseudo-rebelek patří poslouchání komerční hudby - zejména na mobilním telefonu a samozřejmě nahlas. To aby ostatní lidi viděli, jak moc stylové tyhle dámičky jsou. Dále bych uvedla chatování a navazování kontaktů na serverech, jako jsou například lide.cz a libimseti.cz (k tomu neodmyslitelně patří focení sebe sama v různých pozicích z různých úhlů), vedení blogů o módě, celebritách, oblíbené jsou také poradny. Slečny si myslí, že znají recept na život a ochotně ostatním radí, jak "sbalit svého idola, jak se pomstít kámošce, která jim jejich idol vyfoukla, jak se rozejít s klukem..."

Chodí v hloučcích, trapně se chichotají kde čemu a aby si připadaly drsně a "cool", kouří cigarety, popíjí alkohol a na potkání se chlubí, kolik kluků už za svůj kratičký život vystřídaly. Jejich zážitky jsou leckdy hodně šokující, pokud si uvědomíme, kolik jim je let. Ale můžeme doufat, že si to ty chudinky jen vymyslely, aby si nepřipadaly méněcenné.

Dívenky sotva odrostlé prvnímu stupni základní školy jsou drzé, umíněné, musí mít vždycky poslední slovo a jsou to především neskromné, rozmazlené hňupky. Jejich rodiče v nich vidí své "sladké holčičky", ale zároveň "chápou, že už nejsou malé a potřebují tedy značkové oblečení, kosmetiku a chodit se bavit." Snad si bláhově myslí, že penězi jim nahradí kvalitní výchovu. Až si pak jednou uvědomí, jakého spratka to mají doma, bude dávno pozdě...

Slečny "Zkušené" se vyznačují nezdolným sebevědomím, jsou přesvědčeny o vlastní jedinečnosti a když jim někdo jejich pózu nežere, urazí se. Aby si dodaly odvahy, používají sprostá slova ve chvílích, kdy to vůbec není na místě a rády šikanují tu špetku rozumných dětí, která ještě zbyla. Jsou to intrikánské, pokrytecké, povrchní mrchy.

Tady nám tedy roste nová generace. Blbé puberťačky bez vlastního názoru.

Samozřejmě ne všechny dívky ze základních škol jsou taková telata, jaká zde popisuji, ale bohužel jich je dost na to, abych měla potřebu se jim posmívat.

Nejsmutnější na tom všem je, že ony jsou natolik omezené, že vlastní ubohost nevidí.
 


Komentáře

Zobrazit vše (151)
Zobrazit starší komentáře

101 Dandynes Dandynes | Web | 27. května 2009 v 11:48 | Reagovat

Není snad ani možný, že zbyla ještě špetka normálních lidí. Děkuji ti za tento článek, je naprosto výstižný a nemůžu jinak než s ním ve všech bodech souhlasit.

102 Maťa Maťa | Web | 27. května 2009 v 14:50 | Reagovat

Aj ja súhlasím s ostatnými a tento článok je naprosto pravdivý. Podaktoré moje spolužiačky zo základky sa správajú presne tak isto a keď som si tento článok čítala, myslela som, že autorka blogu opisuje práve ich. Je však smutné, že pre ostatných rovesníkov sú takéto pipky cool a keď medzi nich nepatrím tak podľa nich vyčnievam z radu, nie som moderná  atď...

103 kitsune-chááán xD kitsune-chááán xD | Web | 27. května 2009 v 15:52 | Reagovat

Jo musím naprosto souhlasit tímto článkem si je perfektně vystihla. Nenávydím takové krávy v mojí třídě jsem jich měla plno a to bylo samé hihihi hahaha jen jak jsem kolem nich prošla. Neustále mobil v ruce a tam puštěnou muziku do toho našpulenou pusu napatlanou nějákým svynstvem. Nenávyděla jsem je a ze zoufalosti že nemám žádnou kámošku jsem se mezi ně snažila zařadit. Tato role mi ale vůbec neseděla a hlavně mě to nebavylo a byla to největší blbost co jsem kdy udělala.Tak jsem radši nechala těch kravyn a vystačila si sama ty krávy si mě všimli jen když něco potřebovali tak to bylo samé Kitsunko,Kitsuninko. Já je ale mohla ohrat xD

Ještě že jsem přešla na jinou školu jinak bych tam z toho zblbla tam už jsou normální lidi :)

104 Slečna TENISKA Slečna TENISKA | Web | 27. května 2009 v 19:16 | Reagovat

skvěle si to napsala,já jsem teď přešla na novou školu a ve třídě je takových hned několik a ty slova jaká používají a prostě to jak se chovají je příšerný a ještě jak se u toho směšně chichotají a sami si myslí,že bych taková taky mohla být,ale já se takhle stáhnout nedám,příjdou mi šílené tupé,škola je až tak moc nezajímá,občas se ptají na nesmyslné otázky až je to nepříjemné,jsem ráda,že já taková nejsem,protože bych byla úplně blboučká a neuvědomovala bych si to a stejně bych nebyla oblíbená jako nejsou oni,vlastně jsou...mezi sebou...

105 Žanda Žanda | 30. května 2009 v 20:20 | Reagovat

Doprčic...!!!
já vás chápu-ale PROSIM VAS-neposuzujte lidi podle FOTEK !!!
Co vy víte jak se ta holká chová!!!
Přece jenom aby si o mě takovýhle lidi,co tady píší myslely že jsem normální,tak nemůžu k holiči,na kosmetiku,na manikúru,pedikúru,...
Uvědomte si,že podle fotky nemůžete ABSOLUTNE posuzovat ať už nafintěnou či normální holku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

106 jasan :) jasan :) | 2. června 2009 v 20:16 | Reagovat

Článek naprosto pravdivej a vystihující samozřejmně :).Takových potkávám na ulici nespočetně každý den bohužel...Ale to už tady zaznělo asi 100krát?..Jo..:)
Jen musím taky trochu vyzdvihnout to, že nelze posuzovat jen podle zevnějšku :) třeba je ta holka jen stydlivá a tak se snaží prorazit..ale to samozřejmě neomlouvá :)..Mimochodem já mám taky obarvený vlasy na černo,líčím se a neoblíkám se do oblečení z tržnic :D..ale myslím si že dylinka nejsem.Ale já sama to asi nepoznám,co? :D

107 Locomato Locomato | 4. června 2009 v 23:21 | Reagovat

Smekám... konečně slyším (tedy čtu) normální názor zcela vystihující situaci... Těchto "dámiček" potkávám čím dál tím více, ale každá je(podle sebe) naprostý originál.. za chvíli jich bude tolik, že by se mohly stavět armády (díky jejich originalitě)..

108 Katka Katka | 10. června 2009 v 14:36 | Reagovat

Skvělej a pravdivej článek. Jen jsi zapomněla na jednu mooooc důležitou věc - ,,dHeEeBiIiL PhÍíÍsMoOo" :D To je taky nezbytná součást ,,cool života" ... ALE na druhou stranu ne každý, kdo nosí značkový oblečení, nosí velké brýle nebo podobně, musí být nutně namyšlená nanynka, která opakuje všechno po vzoru první ,,krávy." Nám se nemusí líbit, že to považují za ,,stylové," máme právo na svůj vlastní vkus a názor, ale přece jen bychom neměli každou ,,hezky" vypadající holku zaškatulkovat mezi nemyslící slepice... Ale samozřejmě vím, jak jsi to myslela, netvrdím, že jsi tak označila každou a s tvým názorem souhlasím :)... Mimochodem i já mám profil na lidech a pár svých fotek nafocených mnou samotnou a miluju velké brýle s výraznými obroučky. :)

109 Michelle Michelle | Web | 12. června 2009 v 19:32 | Reagovat

zajímavý článek. neříkám ani dobrý, ani špatný, toho už tu je dost. jistě. je v něm spousta pravdy a s valnou většinou jenom souhlasím. na druhou stranu si ale myslím, že to vidíš až moc černě. možná mám trochu zkreslený pohled, protože prstředí, ve kterém se pohybuju jimi zatím není až tak zahlcené a když už, moc si jich nevšímám. jsou i mezi staršími a nemám je ráda, když se s nimi bavím, jenom ironicky, kolikrát to zavání sarkasmem. a jen se tiše směju, že jim to vlastně vůbec nedochází a opravdu jsou neuvěřitelně hloupoučké.
ty malé děti bych ani neřešila... některé jsou vyhrocené, ale ještě jich není tolik a naštěstí se móda dneska hodně rychle mění, takže jich možná dokonce začne i pomalu ubývat.
"scene style" se rozšiřuje... ale nadšení z něj pomalu opadá, teda aspoň to tak vypadá...
já sama tak občas vypadám. nosím sytě růžové nehty, šátek kolem krku a velkké brýle mám taky. ovšem opravdu jenom občas. a podle všeho se tak snad nechovám. a takových nás může být víc:)
ale co jsem tím chtěla říct... prostě... jsou. a jsou to děti, hloupoučké děti. nic s tím neuděláme. když se nad tím budem rozčilovat, zbytečně si zkazíme náladu. kolikrát je lepší to ignorovat a pak si jenom dát bacha, aby tohle jednou nevyrostlo z naší dcery, pokud nebudeme mít jenom synáčky... :)

110 Maria Maria | 16. června 2009 v 8:11 | Reagovat

Asi takhle - ano, souhlasím s tebou v hodně věcech, co jsi napsala. Ale je tu jedno velké ALE:

Chceš tím snad říct, že dívky/ženy, co si barví vlasy, malujou se, nosí značkové oblečení, mají profil na lide.cz a poslouchají písničky z mobilu jsou všechny špatné, naivní, bez názoru? A píšeš o nízkém věku - tobě samotné ještě není tolik, abys tu mohla tak rozumovat...

Já mám vlasy hnědo-blond-fialovo-černo-zebrované, maluji se docela hodně, nosím velké brýle, mám profil na lide.cz, nosím oblečení Atticus, Edward Scissorhans, Hell Bunny, Bleeding Heart, a taky hodně nakupuji v second handech. Mám v neposlední řadě i několik piercingů a tetování. A dělá to snad ze mě horšího člověka? Nevím... Chodím na elitní gymnázium, a i přes to, jak "strašná" jsem podle tvého článku, smím-li se v něm hledat, tak nejsem nikým opovrhována, spíše naopak.

Jistě, odepíšeš mi na to nějakou svou další chytrostí, ale začni u sebe. Není důvod toho, proč jsi tohle napsala, že těm vystylovaným holčičkám závidíš?

111 Geisha Geisha | Web | 16. června 2009 v 14:36 | Reagovat

Teda tady se to rozjelo :D:D:D Máš pravdu, je to hrozný. Bohužel se s takovýma kozama setkáš klidně i ve 20 (pravda, většinou nejsou už tak blbý:D a není jich tolik:D).
Neodsuzuju normální lidi se značkovejma hadrama, ale tvrdit jak Jajinka, že když si nedáš řasenku, nebudeš se klukům líbit, mi přijde k smíchu :D:D Jsem ráda, že jsem se narodila o pár let dřív a tohle mě minulo :D

112 _Re.0z0inka_ _Re.0z0inka_ | 17. června 2009 v 17:53 | Reagovat

Hmmm... myslim že teď si nám to všem natřela!
Po přečtení tohoto článku, musím fakt uznat, že jediný, kdo je tu "naivní kráva" jsi ty ;).

113 lady Eldar lady Eldar | Web | 17. června 2009 v 18:29 | Reagovat

[111]: Geisha: Šťastný to člověku... taky bych si přála aby mě to minulo. Bohužel momentálně vycházím devítku a směřuji... velmi se obávám toho kam směřuji. :)

114 Lišej Smrtihlav Lišej Smrtihlav | Web | 17. června 2009 v 21:52 | Reagovat

Jajinka: Takovéhle slečny se možná líbí chlapcům stejného věku, ikdyž si tím nejsem jist. Ze zážitků, které mám s kolegy z práce, vím, že když třeba jdeme na oběd a potkáme tyhle značkové zmalované hastrošky, o bujaré veselí není nouze :-)

115 Atris Moonglade Atris Moonglade | E-mail | Web | 18. června 2009 v 16:34 | Reagovat

Tenhle článek... dokonalost sama :D
U nás na škole se to sice tolik nevyskytuje (ne v takový kombinaci :D), ale... když se občas kouknu z okna, vidim pořád to samý: partu teenagerů, holky maj na sobě v podstatě všechny to samý, jen v jinejch barvách a kluci - "drsný hopeři"... Musim se smát :D
Jajinka: Zdá se, že seš jedna z těch "strašně cool a stylovejch" holek... víš, existujou i normální lidi, a ne každej, kdo chodí do školy a má známky 1-3 je šprt (to je pro tebe novinka, co?)... Snad ti to někdy dojde (ale to je dost nepravděpodobný, nejsem si totiž jistá, kolik toho máš v mozku... jestli nějakej máš)

116 Lištička Lištička | Web | 20. června 2009 v 10:32 | Reagovat

[110]: Mohu tě ujistit, že závist v tom rozhodně není :-) Nepochopila jsi, že vůbec nejde o ten vzhled. Jak vypadáš, z tebe nedělá horšího člověka. Nebudu to tady opakovat stále dokola, myslím, že už jsem se vyjádřila dost jasně.

_Re.0z0ince_: Věc názoru :)

117 Anonym Anonym | 20. června 2009 v 13:40 | Reagovat

Hmmm, takže podle tebe, ten, kdo se maluje a má nějaký styl je hned "naivní kráva"? V tom případě souhlasím s _Re.0z0inkou_ v jejím názoru.
Také nesouhlasím s tím oblečením- tady se ukazuje jak si jen "hraješ na chytrou". Mnohdy stačí oblečení ze "sekáče", které si pak s vlastní kreativitou upravíš, např. obyčejná košile, ta se pak může proměnit v moderní top. Názory těchto podle tebe "naivních krav" jsou naprosto jiné, než zde popisuješ, jestli takových pár znáš, neni to jejich stylem, ale tím, co mají v hlavě, né co mají na venek ;). A pokud tě pohoršuje to, že se malují, to je už čistě tvoje věc, ale každá holka (nejspíš až na tebe) se ráda cítí přitažlivá a hezká.

118 Lištička Lištička | Web | 20. června 2009 v 16:53 | Reagovat

Anonymovi: Ne, ten, kdo se maluje a má nějaký styl, skutečně není "naivní kráva". Ostatně nechápu, proč používáš označení "naivní krávy". Nic takového jsem nenapsala. Pokud narážíš na větu o stádovém dobytku, šlo skutečně jen o přirovnání a zrovna tak jsem mohla použít jiné zvíře.
Možná tě to šokuje, ale i já se ráda cítím přitažlivá. (Kdo ne?) Nvadí mi líčení jako takové, ale míra nalíčení - když to někdo přežene a vypadá lacině místo pěkně, nelíbí se mi to.
Nebaví mě tu neustále vysvětlovat, že jste ten článek špatně pochopili. Nejspíš není dost srozumitelně napsaný, když mu nerozumíte.

119 Anonym Anonym | 20. června 2009 v 21:07 | Reagovat

Lištička > Zas jen čistě tvůj názor...

120 Gustav Gustav | Web | 28. června 2009 v 19:15 | Reagovat

Pravda, pravda svatá pravda

121 Irisha Irisha | Web | 13. července 2009 v 11:53 | Reagovat

Máme na škole (a to jsme na gymplu) taky hromady partiček 12-15letých holčiček, který si musej dát pusinku vždycky, když se spolu viděj, nosej cool hadříky, zmalovaný jsou jak krávy atd. Je to smutný, ale je to tak...

122 janča janča | 15. července 2009 v 18:14 | Reagovat

[56]: heh, nápodobně. Pardon, omlouvám se.

123 _Markeetkaa_ _Markeetkaa_ | Web | 25. července 2009 v 13:57 | Reagovat

[14]:
chytrým klukům nezáleží ani tak na vzhledu jako na povaze(samozřejmě že vzhled tam taky hraje roli ale na zmalované barbíny nejsou zvědaví ani ti ,,hloupí kluci,,)

124 Ráchell Wrathová^^ Ráchell Wrathová^^ | Web | 2. srpna 2009 v 13:14 | Reagovat

Joo to sou potom BloGísQy o kUsoVetChKácH a PiXelEčKÁcH které vedou MrS.p!Nk ScEne pRinCeS a tak...

125 Ráchell Wrathová^^ Ráchell Wrathová^^ | Web | 2. srpna 2009 v 13:16 | Reagovat

[123]: A když už jde o kluky tak zmalovaný přihlouplý bárbínky hihňající se v chumlu další takových,mají maximálně na 1. rande a až kluk pozná co je holka zač a že se s ní nemůže bavit opravdu o ničem....

126 Ráchell Wrathová^^ Ráchell Wrathová^^ | Web | 2. srpna 2009 v 13:22 | Reagovat

Ráda bych poradila těm holčinám,ať nejdřív otevřou ty svý zmalovaný očička než otevřou svoji růžově lesklou pusinku a přemýšlely...

127 Satana Satana | E-mail | 17. srpna 2009 v 23:14 | Reagovat

Je to divné, mám chvíli pocit ,že to chápu a pak zase ,že to nechápu. Nebo možná by se člověk neměl zajímat o lidi,který nesnáší, ale o lidi, který má rád. Mluvíte o dětech? Děti neví co je to emo, děti a jejich odzbrojující upřímnost, jak jim to vysvětlíte? Přece jim neřeknete, že ta slečna je největší kráva na světě a jestli někdy vyrosteš, tak tě zabiju, budeš-li takový? Jak poznat Emo od Glam rocku? Kdyby rock tím pravým rockem? Proč teď každej rockej je označovám za Emo? Proč je tak označován každej punkáč? proč je špatný si občas hrát na dámu a zvýšit si sebevědomí? V dnešní době chceme být origináli jak? Kolik lidí háže špínu na emaře? Kolik z vás si myslí že jsou jedinečný? Všichni si to myslím a přitom jsme všichni jen tou stejnou masou, stejně lechce ovladatelnou jako všichni. Dámy, přiznejme si to... i my jsme ta špína s tím zajímavým dětství, kde jsme sežrali moudrost světa. Vlastně, dětství je fajn, tenkrát si člověk myslel ,že dokáže všechno. A vlastně ještě nšco, řezání žiletkou? Teď se říká, že je to póza. Ale tenkrát, to byla nemoc...Kde je ta hranice mezi klamem a sebeklamem?
A stejně to pořád není ten pravej dojem...

128 Jarodd Jarodd | Web | 18. srpna 2009 v 10:31 | Reagovat

Tvůj článek mi mluví z duše. Bohužel doba už je taková a mě nezbývá než se nad tou jejich "ubohostí" pousmát. Však on je život naučí, protože život není spravedlivej … bohu dík

129 Fredy Kruger Fredy Kruger | 20. srpna 2009 v 23:33 | Reagovat

Po cestě vrávorá  chlapík zpitý
chrochtavě zpívá si stoleté hity !
opět starý Hron!....to je pohroma !
tvrdí o sobě, že je Madonna !
K hudební exhibici
nebyl nikým zván !
a lidmi na ulici...
již pětkrát vypískán !

130 Danger Danger | Web | 27. srpna 2009 v 23:00 | Reagovat

Spousty lidí tady už vyjádřilo to, co bych mohla napsat i já. Souhlasím s tebou Lištičko, i vy ostatní, co sdílíte tento názor. Nakonec je každá z těch holek jenom malý, ubohý uzlíček nervů, který je vystrašený sám ze sebe. Jenomže barbínky, šamponci a jim podobní s tím numí dost efektivně bojovat, tak se musí nějak odreagovat, či co. Prostě obyčejný stádo holek, který nejsou spokojený samy se sebou, vidí chyby na každym a všude a přitom denně bojují se svým komplexem méněcennosti.

131 terr.37 terr.37 | 11. října 2009 v 0:58 | Reagovat

Ty jo, jako bych četla o své nynější spolubydlící! Je to přesně ten typ holky, o kterých tu píšeš akorát stímrozdílem, že téhle není 13-15, ale 17! (člověk by řekl, že už by mohla být rozumnější?§) Její rodina se odstěhovala do Brna, ale ona si vydupala, že chce dochodit školu tady v Pardubicích a tak jí maminka platí tenhle (na můj vkus poměrně drahej podnájem, akord pro středoškolačku) a tak tu s námi bydlí... Rodiče daleko a tak si samozřejmě dcerunka začala žít vlastním životem, do školy vstává, kdy se jí zachce, celý den je někde v trapu, domů chodí o půlnoci, skoro tu není, ale když už tu je, nechává po sobě všude bordel, že se člověk otřásá hnusem a ptá se sám sebe, jak je možné, že taková nafintěná nóbl dáma může být takový dobytek?! Místo toho, aby si koupila vlastní jídlo, tak sní všechno co je moje a spolubydlících. Je vidět, že ji doma k ničemu nevedou, asi snad nemají čas, maminka všechno uklidí, koupí, zařídí... Asi bych někoho takovýho normálně neřešila, ale když s timhle odpornym člověkem máte žít...

132 leničkaaA MUcikkK xD leničkaaA MUcikkK xD | 29. října 2009 v 19:14 | Reagovat

mas prawdu ae zarowen i ne...ty slecny ktere si na to hraji chteji jen kamaradky,zabawu,kluky...me by nebawilo sedet kazdy den u telewize a cpat se cokoladou a nebo se ucit..jko jo ucim se,mam dobry znamky ae taky si chci uzit ziwota..kazdy od 12 do 18 hleda sam sebe,kamose ,vrstevniky,protoze si uz s rodici nerozumi... je to tk ;)a reknete me kdo nerad nakupuje? akord znackove obleceni? :D je to zabava...i tk se zblizujeme s rodici tim nakupovanim... proto mame kamose,kterym muzeme verit ze nam tato barva slusi a ze jne to moc pekny strich a tk... cely ziwot budeme jko mali decka... i kdyz je mi 13.. tk bych se rada vratila do skolky a hrala si spanenkami dokat muzu... a jesli sem trapna nebo ne a jestli sem stylova nebo ne tk sem swa... kazdy rika ze nekoho kopiruju, ae ja pouze hledam styl ktery pak si sama rozwinu jk se mi zachce.. a jestli s tim ma nekdo problem tk jeho vec..:D to je muj nazor

133 Lištička Lištička | Web | 30. října 2009 v 8:20 | Reagovat

[132]: Nemám nic proti tomu, aby se mladí lidé bavili a našli si přátele se stejnými zájmy. Ať si nosí, co chtějí, a chovají se, jak uznají za vhodné. Vadí mi ale, když svým chováním ubližují druhým. Ne všichni jsou namyšlení, arogantní, drzí. Ale je jich v téhle věkové kategorii dost.
Tobě děkuji za tvůj názor. Jsem ráda, že to máš v hlavě srovnané a víš, kým jsi :)

134 Bella Bella | Web | 15. prosince 2009 v 0:24 | Reagovat

Dokonale vystižené.. Nejhorší na tom je, že si ta děvčata ani neuvědomují, že "něco je špatně", ale pokud se ony samy nezmění, my ostatní s tím nic nenaděláme..

135 ******* ******* | 19. ledna 2010 v 20:37 | Reagovat

Mozna si bojíš přiznat že jim závidíš to že nosí značkové oblečení a vypadají dobře.Hlavně by si neměla soudit lidi jen podle vzhledu nebo podle toho jaký uznávají styl.Každý je nějaký a když se ti nelíbí emo styl nemusíš ho nutně pomlouvat.Nikdo ti přece nenařizuje aby si se taky tak oblékala.A pochybuji že tě tyto ,,slečny" nějak omezují.Myslím si že by si měla nad sebou trochu přemýšlet a nesedět někde v koutě a pomlouvat ostatní.Je vidět že si hodně ublížená tak kolem sebe kopes.Ale tímhle se nic nevyřeší...

136 Lištička Lištička | Web | 20. ledna 2010 v 15:46 | Reagovat

[135]: Že bych jim záviděla? Ale kdeže :) Proč bych měla? Značkové oblečení pro mě neznamená nic určujícího a se svým vzhledem jsem v rámci možností zcela spokojená. Myslím, že jsem své důvody vysvětlila dostatečně, pokud z toho stále nejsi schopen/schopna pochopit mé názory, nedá se nic dělat, zjevně takovým věcem nerozumíš.
Co se týče zamýšlení se nad sebou, totéž bych doporučila i tobě. Možná bys pak zjistil/a, že ne každý musí mít nějaký problém, aby měl chuť vyjádřit svůj nesouhlas s něčím.

137 sexualstories sexualstories | 22. ledna 2010 v 18:25 | Reagovat

Víte.. je pravda, že když někdo napíše že jde v bráchově tričku do školy .. tak se mu budou všichni smát! je jasné že když si otsider a závidíš lidem kteří se umí krásně oblíknout a namalovat tak o nich budeš psát takovýhle hnusy. Já se přiznám předem .. NESPÍŠ se podle vás zařazuju do skupinek pipinek .. Chodím na základku, z matiky mám trojku jinak samé jedničky nebo dvojky,občas se napiju trošku vína, zajdu na disco zatancovat, poslouchám hudbu z mobilu, s kámoškami se směju hloupostem, a řadím se do scene stylu. Mám hezkého kluka se kterým a mojimi rodiči jezdíváme na večeře a on u nás přispává nebo já u něj, užíváme si život. Mám od přírody extrémně světlé vlasy .. prostě uplně bílé .. nemůžu je přebarvit. makeup nepoužívám jen řasenku aby se mi moje bílá tvář trošku zvýraznila.. A VY MĚ VŠICHNI POVAŽUJETE ZA UPLNOU KRÁVU, NAFINTĚNOU! jenže opak je pravdou .. mám lupenku takže si nikdy nesundávám můj drahý svetr, nebo tričko posledního trendu. Každý večer oplakávám že mě svedí kůže a mám po těle fleky. Ale tomu vy nemůžete rozumět, protože jsem přece kráva která vám přebrala nej kluka školy :( mohla bych se připojit k vám a trpět tím že se mi budou všichni smát a žádnej kluk kromě toho mého se na mě ani nepodívá

138 Lištička Lištička | Web | 22. ledna 2010 v 19:25 | Reagovat

[137]: Vyjádřila jsem se myslím dostatečně, záleží jen na tobě, jak si můj projev přebereš.

139 Maggie Maggie | 21. března 2010 v 15:39 | Reagovat

[10]: Jo to jistě...zrovna v pátek jsem viděla na zastávce kluka, kolem kterého neustále poskakovaly takové dvě fifley a vypadal, chudák, že se hanbou propadne.

Mimochodem, moc pěkný a výstižný článek :-)

140 kukushka kukushka | 16. dubna 2010 v 17:39 | Reagovat

no toto psat tak to jsi teda velmi mooc lidi urazila a ty si myslis ze se treba tvoje mati nebo pribuzni nemaluji? ja si myslim ze vseci dospeli se maluji * skoro vseci a myslim si proste ze bys to sem nemela psat protoze kdo se maluje neni to hned naka pi** stejne se ty taky nekdy budes malovat naka namyslena se pozna podle malovani a ne podle toho ze se maluji ja se treba taky maluju ne tak mmoc ale maluju a nejsu naka vyprdena pi**

141 Lištička Lištička | Web | 18. dubna 2010 v 10:54 | Reagovat

[140]: Vůbec jsi mě nepochopila, děvče.

142 Lady Lithiel Lady Lithiel | Web | 9. října 2010 v 8:59 | Reagovat

Je to trochu přemrštěné, ale přesto s většinou souhlasím. Znám ty holky, co si myslí, že opít se každý výkend je vážně strašně cool a tak úmyslně zabíjejí své mozkové buňky, kterých stejně nebylo moc, ale přece... Musím uznat, že dříve jsem byla z emo naprosto unešená, ale pak se z toho stala komerční záležitost a význam toho stylu jaksi zmizel... Nevím co bych ještě dodala... Možná jen to, že kdyby si to princezničky přečetli, tak by jim došlo, že jsou trapné... I když OMYL... jim by to nedošlo, řekli by, že jim zavidíš :D

143 reza reza | E-mail | 7. listopadu 2010 v 15:23 | Reagovat

ja miluju holky kere .. nejsou namyšlený a rozmazleny ..

144 Kamča Kamča | E-mail | 29. března 2011 v 20:25 | Reagovat

Tak s tebou bych si rozuměla :) přesně si vystihla můj názor:) né všichni jsou takoví to jo, ale když vidím ty základky tak se mi chce brečet:) a upřímně lituju ty učitele co je budou učit:) u teď to vidím u nás ve škole co nejsou příjmačky tak se tam dostali největší trotli :)

145 simík simík | 12. června 2011 v 0:27 | Reagovat

Tak za prvé u scene to naopak chodí čím levnější tím lepší !za druhý mám kamarádku jí je dvacet a je také ve stylu scene myslím že ty jsi naprosto vysazená proti těmto stylům (ty o scene nic nevíš) když se ti to nelíbí že to k tomu stylu patři tak si ***** , mě taky štve třeba u gotiku jak mají všechno černý či tmaví i v létě ale co to k tomu stylu patři a neztěžuji si tady dětinsky na internetu..!! jaj a když nějaký magor hoper jede v autě a má muziku na plný pecky tak to ti nevadí jo ? :D a focení hodně pestrobarevných fotek patři ke stylu scene znova opakuji že to je to samy jako kdyby ti vadilo že z hoperským oblečením by se dala vytřít podlaha :D hm a to jakože když je někdo mladý a kouři tak si na to hraje ? a když je někdo starší a kouři tak si na to nehraje nebo co jako ty jo ty si moc psycho :D já kouřím proto že žiji v kuřácke rodině a nijak se tomu vyhnout nedalo a frajerka být nechci :D tak jo tak to až my bude 20 tak už si na kouření hrát nebudu když budu kouřit ? a jako když si třeba moje mamča veří a má vlastní názor tak je povrchní mrcha ?  to jako každej kdo má sebevědomý je povrchní jo ? hm prosím tě kolik ti je?  Smaž si tento článek prosím tě, a zajdi za psychiatrem moc ráda bych ti sem napsala co ti mamka vzkazuje (je psychiatrička)  ale to by bylo nadlouho.

146 Lištička Lištička | Web | 12. června 2011 v 7:15 | Reagovat

[145]: Ale božíčku, co to blábolíš za hlouposti? :-) Že když jsi z kuřácké rodiny, nelze se vyhnout kouření? Ale kdepak, to jsou jen slabošské výmluvy od někoho, kdo nemá dost silnou vůli odolat návykovým látkám. Poraď se s maminkou, jestli je skutečně psychiatrička, třeba ti dokáže pomoci :-) A kouření neschvaluji u lidí veškerého věku, to jen aby bylo jasno.
Současný trend, kdy se mladí za každou cenu stylizují do nějaké role, považuji za zvrácený. Je mi úplně jedno, jestli se mnou nesouhlasíš. Toto je můj blog, takže rozhodně nic nebudu mazat na tvůj povel. Pokud tě obtěžuje obsah mých článků, není nic snazšího než je nečíst a pokud možno se tomuto blogu vyhnout velkým obloukem. Věřím, že jsi dost chytré děvče a nemáš zapotřebí vracet se na místa, která tě nějakým způsobem znechutila ;-)

147 Annémone Annémone | 13. června 2011 v 19:53 | Reagovat

Mě akorát fascinuje jak tady všichni píšou, že lidé co tohle kritizujou jim závidím dobrý vzhled :D Tak nevím, jestli i přesto že je mi 17 jsem ze staré školy, ale za dobrý vzhled opravdu nepovažuju obarvené blond vlasy zničené od žehličky, obličej zmalovaný make-upem, který je o tři odstíny mimo, push-upku, aby to vypadalo že v tom výstřihu něco mají, kalhoty napůl žerdi a kdoví co ještě. A tohle mám z první ruky - bohužel se z mých některých kamarádek z dětství stalo přesně tohle. A nezbývá než doufat že z toho snad časem vyrostou...

148 Martin Martin | 7. října 2011 v 11:42 | Reagovat

Ony se tak musí chovat, musí být úplně blbé, jinak by přece neměly dítě s kdejakým blbem a kdyby žádný blb a žádná blbka neměli děti, tak lidstvo vymře :-D

149 Lištička Lištička | Web | 7. října 2011 v 12:05 | Reagovat

[148]: Zajímavý úhel na věc ;)

150 Lara Lara | 2. ledna 2012 v 0:25 | Reagovat

Nejlepší článek,sou to jen namyšlený rozmazlený pipiny!

151 kika0001 kika0001 | Web | 3. března 2013 v 14:42 | Reagovat

Ano,taky mě štve,že se takhle mhohé moje vrstevnice chovají.Je to smutný.
A to video od Lit je výstižný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.