Počítač jako kamarád

6. listopadu 2008 v 17:52 |  Moje plky
Tohle téma je mi víc než blízké. S počítačem trávím spoustu času. Neříkám, že to můj kamarád, jak je zmíněno v titulku, ale kontakt s přáteli mi umožňuje.

Dříve jsem na něm hrávala hlavně počítačové hry. Byly doby, kdy jsme se o něj s bráškou rvali. Padaly i rány... ;-)


Zoo Tycoon, The Sims a Heroes IV. To jsou hry, které jsem hrávala asi nejintenzivěji v době jejich velkého boomu. Jak je vidět z názvů, je to dávná minulost :)

Za ty roky se mnohé změnilo. Hlavně už nemáme doma jen dva funkční počítače, ale pět, u kterých se celá rodinka celkem slušně vystřídá ;-))

Před cca třemi lety jsme začali využívat možnosti internetu. Díky němu jsem si dokázala vyhledat informace, které jsem potřebovala. Postupem času jsem prostřednictvím počítače začala nakupovat (například cyklistický dres, mobilní telefon, několik triček, mikinu, plakáty nad postel, ale třeba i mé milované Steelky) a komunikovat s lidmi.

Na chatu mě to nikdy nebavilo, ale našla jsem zálibu v navštěvování různých osobních stránek, zejména těch, kde autoři zveřejňovali svou tvorbu. Díky tomu jsem se seznámila s mnoha zajímavými lidmi a mě postupem času napadlo, že bych si mohla taky založit nějaké stránky. Díky neznalosti HMTL jazyka jsem zvolila právě blog.

Na svém prvním blogu jsem zveřejňovala hlavně texty písniček, obrázky... Stručně shrnuto věci, které jsem sama nevytvořila. Cítila jsem, že to není to, co chci.

Můj druhý blog je tento. Založila jsem ho po půl roce od skončení s prvním a s úmyslem prezentovat vlastní myšlenky, názory, postoje a dílka.

Psala jsem zhruba od dvanácti let, to ještě na papír. Před přibližně dvěma roky jsem začala psát na počítači (nejprve ve Wordu, později v Open Officu) a začátkem října tomu byl rok, co jsem založila tento blog a začala svou tvorbu zveřejňovat.

U počítače trávím hodně času. Jsou to řádově hodiny.

Bráška je na tom stejně, ačkoliv tomu vydrželo především právě hraní počítačových her. Counter Strike 1.6, GTA Vice City, Assassin's Creed, Devil May Cry 4, Need For Speed Underground, Need For Speed ProStreet, Crysis. To jsou tituly, s kterými strávil asi nejvíc času.

Nejvíce hraje právě Counter Strike, který jsem uvedla na prvním místě. Nemám tu hru ráda, jeho baví :-)
Nenávidím, když se musím učit a od jeho počítače se ozývá zběsilé bušení do klávesnice. Vyhodit se z pokoje nenechá, jelikož počítač zde umístěný je jeho, takže mu to musím trpět. Ale aspoň má tolik pochopení, že si zvuk pouští do sluchátek...

Pokud už otevře Mozillu, chodí na Assassin's Creed fórum, kde radí lidem. Ne ohledně hry, jejíž hraní ho zas tak moc nebere ;-), jako spíš hardwaru a softwaru. Co ho drží, je hraní Travianu, což já osobně považuji za ztrátu času. A on zas ty mé aktivity ;-))

Věc, kterou máme společnou, je averze k operačnímu systému Windows. Jemu nezbývá nic jiného, než je trpět, jelikož stojí o hraní PC her, já je pouze toleruji. Hodiny výpočetní techniky ve škole mě pokaždé dohánějí k šílenství XD

Na obrázku je bratrův počítač a tučňáci - maskoti Linuxu, které jsme dostali k loňským Vánocům.
 


Anketa

Windows nebo Linux?

Windows
Linux

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 6. listopadu 2008 v 18:16 | Reagovat

Tý jo, plně se v tobě vidím. Taky jsem na počítači hodiny. :D A hraju ejnom ejdnu hru - když se nudím a to The Sims 2.. A internet je krásná věc ;) ...

to s tím chatem.. asi.. hm.. před dvěma lety jsem na chat chodila hodně, ale teď? když jsem tam před týdnem vlezla (nudilaj sem se), tak jsem se nudila ještě víc :D

2 Barabes Barabes | 7. listopadu 2008 v 16:29 | Reagovat

počítač jsem taky před lety využívala jen k hraní pc her. ty hry mi dodnes vydržely, ale častěji svůj čas trávím na internetu projížděním různých blogů a webů, nebo na icq. většinou jsem tam denně až osm hodin, aniž bych si to uvědomila. je to strašně závislácké...:P

v současnosti taky jako tvůj bratr "pařím" counter strike. je to dost fajn střílečka. vydávám se tam spíše za teroristy, než jejich likvidače. já jsem po pár měsících jejího hraní pořád nepřišla na  to, jakou klávesou se zachraňují rukojmí :D kdybys mohla být tak laskavá a zeptat se ho..?(prosííííím) ;)) Ti policajti tam maj totiž tlumiče a větší výběr, jenže nač je hrát, když nebudu moci nikoho dostat pryč, že..

3 KiVi KiVi | Web | 7. listopadu 2008 v 16:37 | Reagovat

Tak to já hraju World of Warcraft...Nejúspěšnější online hra na světě :)...Fakt mě chytla a s přestávkama jí hraju už skoro rok...těšim se až budu mít novou Ramku, tak si půjdu zase zahrát. Teď jí mám ''trošku'' rozbitou, takže to nejde :D

4 Lištička Lištička | Web | 7. listopadu 2008 v 19:04 | Reagovat

Eliotě: S chatem mám podobné zážitky. Lidé tam buď chtějí virtuální sex anebo je to pekelná nuda (případně obojí zároveň). Nic pro mě XD

Barabes: Já k ICQ moc nepřirostla. Nepotřebuji ho.

Na záchranu rukojmích se prý podle brášky používá klávesa E :)

KiVi: WoW hraje dost lidí, to je fakt. Já to nikdy nezkoušela, jelikož jsem neměla potřebu. Stejně bych to musela hrát za pomocí cheatů... Jsem takový maličký podvodníček O:-)

5 greta greta | 8. listopadu 2008 v 19:56 | Reagovat

Jej, děkuju moc. A vyřiď svému bratrovi, že mu také moc děkuju ;)... Ihned to vyzkouším :P

6 Barabes Barabes | 8. listopadu 2008 v 19:58 | Reagovat

Oprava.. měla jsem mít ve jméně Barabes. Sem k tobě chodí i sestra, která používá gretu, jestli chaápeš, ehe..

7 Lištička Lištička | Web | 9. listopadu 2008 v 12:05 | Reagovat

Barabes: V pořádku a není zač :) Doufám, že to bude fungovat. Mělo by :-)

8 Tomáš Tomáš | Web | 13. listopadu 2008 v 13:23 | Reagovat

Ne že bych byl tak zavilý linuxář jako vy dva s bráchou, ale taky ho mám doma nainstalovaný na obou počítačích spolu s Win. pamatuji ještě pravěk - no, možná spíš středověk počítačů, takže jsem se s nimi za tu dobu taky stačil zkamarádit. Internet mám doma asi teprve tři roky, takže je to pro mě svým způsobem pořád novinka, kterou si užívám. A jak to bude za pár let, kdo ví? Třeba už místo internetu bude zase něco jiného a lepšího. (Třeba TuxNet? :D )

9 Lištička Lištička | Web | 13. listopadu 2008 v 15:04 | Reagovat

Tomášovi: Jaký máš? U nás doma je naisnstalovaná nejnovější Fedora Core a Edubuntu.

TuxNet by byl fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.