Slovníček

24. října 2008 v 17:34
11 - Do tolika kategorií řadí Monica své ručníky. Každodenní použití, host, vzácný host...

Fotbal - Když se Američané koukají na fotbal, sledují ve skutečnosti americký fotbal. Náš klasický fotbal ve Spojených státech moc populární není a hrají ho tam víc holky než kluci. Jediný sport, který se popularitou přibližuje americkému fotbalu, je baseball.


Díkůvzdání (Thanksgiving) - Největší a nejoblíbenější nenáboženský americký svátek. Slaví se vždy poslední čtvrtek v listopadu. Podává se tradiční krocan, sejdou se příbuzní a známí a chlapi sledují v televizi fotbal. Při jednom z Díkůvzdání, kdy se stavil i Will Colbert (Brad Pitt), snědl Joey celého krocana, který vážil osm kilo - jako Joey, když se narodil.

19, 20 - Jediné dvě číslovky v Přátelích, které si musíte zapamatovat. Jsou to čísla bytů - Chandlerův byt má číslo 19 a Moničin 20. Až do sedmé epizody (Bez proudu) však měly stejné byty čísla 4 a 5. Pak si producenti uvědomili, že nájemníci v tak vysokém patře jen těžko mohou bydlet v tak nízkých číslech a nenápadně je změnili.

Milionář - Když se mluví o milionáři, myslí se Pete Becker, se kterým Monica nějaký čas chodila. Klapalo jim to do té doby, než se Pete rozhodl stát nejlepším zápasníkem na světě. Na prvním rande vzal Monicu do "malé útulné pizzerie" - v Římě. A jak se spolu seznámili? Krátká verze je ta, že ji nějaký čas otravoval, ona ho odmítala, on jí pak dal "dýžko" dvacet tisíc dolarů a byla jeho.

Natáčení - Natáčení Přátel probíhalo vždy před živým publikem v pátek večer. Vstupné bylo zdarma, ale zařídit si rezervaci stálo hodně práce a dobrých známostí.

Pilot - Označení pro první díl každého nového seriálu. Dřív než se začne seriál natáčet, vznikne pilot. Ten se promítne testovacímu publiku, a když se líbí, dostane zelenou a natočí se celý seriál. Když se nelíbí, tak nebude nic.

Zubař - Barry Farber, kterému Rachel utekla od oltáře v Central Perku, a tím vlastně celý seriál začal. Jak později Rachel všem vysvětlila, Barryho nikdy nemilovala a navíc v obličeji vypadal jako "pan brambora". V jednu chvíli už to málem vypadalo, že se dají znovu zase dohromady - v epizodě Zubařům nevěřte se spolu milovali v jeho zubařském křesle.

Hnusnej naháč - Tlustý nudista, který bydlel v protějším domě a od Monicy z okna ho občas někdo zahlédl. "Koukněte, hnusnej naháč si dává věci do krabic. Řekla bych, že se náš nahatej kámoš stěhuje. Ironie je, že na většině těch krabic má napsáno šaty." Hnusnej naháč se v epizodě Všichni už to vědí opravdu odstěhoval a jeho velmi pěkný byt si od něho pronajal Ross. Konkurence ale byla tvrdá, tak aby získal výhodu před ostatními žadateli, musel se Ross s naháčem narychlo spřátelit. Když jednoho dne Joey vykřikl, že má Hnusnej naháč na návštěvě nahatého kamaráda, ten nahatý kamarád nebyl nikdo jiný než Ross.

Joeyho speciál - Termín, který se často používá při pbjednávání pizzy. Označuje objednání dvou pizz.

Super pohár (Super Bowl) - Finále americké fotbalové ligy, kdy proti sobě hrají vítězné týmy východní a západní konference. Je to také jediný pořad v televizi, při kterém stojí reklamní blog víc než během Přátel.

Sendvič - Joeyho nejoblíbenější jídlo.

Sušenky (cookies) - Když si přátelé dávají v Central Perku sušenku, je to něco úplně jiného, než si většina z nás představí. Jde o překlad anglického "cookie" a jde o malý, placatý, kulatý koláček, většinou čokoládovy, s rozinkami, kousky čokolády nebo oříšky. Je hrozně sladký a oproti klasickým sušenkám měkký a křehký.

Rozešli jsme se! - Věta, kterou Ross používá pokaždé, když mu Rachel připomíná, že se vyspal s tou sexy holkou z kopírky v ten samý den, co si dali ve výtahu "pauzu".

Paleontologie - Věda zabývající se studiem zkamenělých rostlin a živočichů - prostě zkoumání dinosaurů. Paleontologii se s láskou věnuje Ross a přednáší o ní na univerzitě. "Rossi, čeho by ses radši vzdal: sexu, nebo jídla?" "Jídla." "A sexu, nebo dinosaurů?" "Ježiši, to je jako Sofiina volba!"

Zdroj: časopis TV Tip Seriál 25/2004
 


Anketa

Kterého ze šestice hlavních hrdinů máte nejraději?

Rosse
Phoebe
Monicu
Chandlera
Joeyho
Rachel

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 24. října 2008 v 19:58 | Reagovat

:D Tak to poseldní je skvělý. ;)

2 Lenka Lenka | Web | 24. října 2008 v 20:43 | Reagovat

To je jako Sofiina volba...tak to bylo drsný=)

3 Miraella Miraella | Web | 25. října 2008 v 9:57 | Reagovat

Jak v té anketě může tolik lidí hlasovat pro Rachel? To nepochopím. Já dala hlas Chandlerovi, protože je to nejvtipnější a nejsympatičtější postava :) a to mi niiiikdo nevymluví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.