Co jste možná nevěděli

27. října 2008 v 9:21
Postava Chandlera Binga měla mít možná homosexuální orientaci. "Záleželo na konkrétních hercích během castingu. Kdyby to tak člověk zahrál, Chandler mohl být gay. Ale jakmile jsme do role obsadili Matthewa, rozhodli jsme se, že nebude." řek David Crane v časopise Entertainment Weekly.

Scény, ve kterých je Jennifer Aniston nahoře bez (v záběru jsou jen její záda) se nenatáčejí před živým publikem.


Marcela, Rossova opičáka, který miloval píseň The Lion Sleeps Tonight, hrály ve skutečnosti dvě opičky: Monkey a Katie.

Většinou se natáčení drží scénáře zuby nehty a na improvizace není čas ani prostor, ale občas se přece jen něco povede. Například v epizodě Náplast na smutek spadne polštář z balkónu. V epizodě Peníze až na prvním místě měl zase Joey přiběhnout k telefonu a říct: "Tady Bob," ale cestou upadl tak úžasně, že to producenti nakonec v seriálu nechali.

Rossovu lesbickou exmanželku Carol hrála ve druhé epizodě Anita Baron. Té se ale taková vedlejší role nezdála dost dobrá a v seriálu ji nahradila Jane Sibbett.

Rachel Green nebo Greene? Všichni v seriálu píší její příjmení Green, jen Ross jí pozvánku na svatbu nadepsal "Rachel Greene". Zrovna on by mohl vědět, jak se jmenuje jeho bývalá žena!

Kdo jsou Regina Phalange a Ken Adams? Regina Phalange je falešné jménom které s oblibou používá Phoebe, jako například když volala do Londýna jako Rossova psychiatrička. Ken Adams je pseudonym, který občas používá Joey při balení holek.

V epizodě Bratrská láska pije Joey lahvové pivo. Kdo se pozorně díval, jistě si všiml, že pije českou plzeň, která je v New Yorku drahá a populární.

Kuře s kachnou, které chovají Chandler a Joey ve svém bytěy se naposledy objevily v epizodě Mac a C.H.E.E.S.E. Producenti je pak nechali ze seriálu prostě zmizet. Až ve finále vyšlo najevo, že prostě umřeli. Jen Joeymu se řeklo, že odešly na farmu, kde můžou volně běhat a hrát si.

V úvodních titulcích epizody Co bylo po Vegas se u všech příjmení objevila přípona Arquette. Courtney Cox se totiž zrovna vdala za Davida Arquetta, stala se tak celým jménem Courtney Cox-Arquette a ostatní si to z legrace připsali za jméno také.

Phoebe a Urshula jsou dvojčata narozená 16. února (rok není znám). Lisa Kudrow hrála kromě Phoebe v Přátelích i servírku Urshulu v seriálu Jsem do tebe blázen. Než aby producenti předstírali, že Jsem do tebe blázen neexistuje, rozhodli se oba seriály propojit a udělat z holek dvojčata. Urshula v Přátelích je tím pádem ta samá servírka, která se objevuje i v Jsem do tebe blázen. Proto jsou také Herlen Hunt a Leila Kenzle tak zmatené, když zavítají do Central Perku, kde potkají Phoebe.

V epizodě Rossova kniha se jako jeden ze zákazníků v Central Perku objevil Ian Thorpe - australský plavec z olympijských her a držitel mnoha zlatých medailí. Nikdo neví, jak se tam dostal, ale nemluví ani nezasahuje do děje, dělá prostě "křoví".

Než se dospělo k finálnímu názvu Přátelé (Friends), uvažovali producenti o názvech Once upon a time in the West Village, Insomnia Café, Across the Hall a Friends Like Us.

Fontána z úvodních titulků se nachází jako všechno ve studiích Warner Brothers. Tyto exteriéry jsou známé jako Park Boulevard. Fontánové scény do titulků ne natáčely asi ve čtyři ráno, takže se všichni klepali zimou.

V epizodě Bratrská láska napíší Ross, Chandler a Rachel seznam pěti celebrit, se kterými mají povoleno se vyspat, i když zrovna s někým chodí:
Ross: Uma Thurman, Winona Ryder, Elizabeth Hurley, Michelle Pfeiffer, Dorothy Hamill, náhradnice: Isabella Rossellini
Rachel: Christian Slater, John Kennedy Jr., Daniel Day - Lewis, Sting, Brad Pitt
Chandler: Kim Basinger, Cindy Crawford, Halle Berry, Yasmine Bleeth, Sněhurka

Zdroj: časopis TV Tip Seriál 25/2004
 


Anketa

Kterého ze šestice hlavních hrdinů máte nejraději?

Rosse
Phoebe
Monicu
Chandlera
Joeyho
Rachel

Komentáře

1 Miraella Miraella | Web | 27. října 2008 v 10:29 | Reagovat

:)) já je zbožňuju.

2 Eliota Eliota | Web | 27. října 2008 v 20:29 | Reagovat

Sněhurka :D :D ... ;) dobrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.