Beze jména (1/?)

29. srpna 2008 v 18:49
Nenapadá mě absolutně žádný název. Co vás?

Nevšímavě pozoruji klidnou hladinu jezera. Je tu ticho a klid. Až podezřelé ticho. Mám to tu rád. Člověk tu může vysedávat celé hodiny a přemýšlet nikým nerušen. Pokud ho tedy nedostihne houf slepic, které mě konkrétně pronásledují, kam se jen hnu. Nemůžu říct, že by mi to nelichotilo. Ale někdy je to skutečně únavné.
Jistě, tak přitažlivý a oslnivě hezký mladík, jakým bezpochyby jsem, s tím musí počítat. Koho by pak měly ty hloupé husičky obdivovat, když ne mě? To už snad toho děsného Weasleyho...
Ach, jak já nesnáším ty nečistokrevné čaroděje. Je to ostuda celého kouzelnického světa.
Nevím, jestli je to tím, že to do mě otec hustil už do dětství, ale nemůžu mudly ani vystát. Ano, jsem pravý Malfoy. Takový, jenž je hodný svého jména. Nebo spíš příjmení. Křestní jméno mám vskutku pitomé. Draco. Matka musela být nejspíš namol, když mi vybrala tohle děsné jméno. Nesnáším ho. Už to, že mi Pansy říká Dracoušku. Fuj! Ale taky jsem mohl dopadnout hůř... Nedejbože, abych byl Lucius po otci. Brrr.
Nikdo si neumí představit, jak těžké je být Malfoyem. Lidé od vás čekají, jak se budete chovat, jaké názory a postoje budete mít. To přece není fér! Kdybych nebyl příliš hrdý, musel bych si přiznat, že tomu pitomci Potterovi v podstatě závidím. To, že se chová tak, jak sám chce. No, i když... Co kdyby se právě on chtěl přidat na stranu Pána Zla? Jo, já vím, blbej nápad. Těžko by stál o to stát na straně někoho, kdo mu zabil rodinu. I on měl vlastně ještě před narozením určeno, jaké bude jeho poslání. Má to snad každý předpovězeno?
Možná je mi takhle nejlíp. Pod ledovou maskou nemá nikdo šanci postřehnout, co si vlastně myslím. Mám čistou krev, jsem bohatý a úspěšný. Co víc si přát? Nejspíš bych měl přestat filozofovat a brát věci tak, jak jsou. Když ne na straně zla, tak kde bych měl být? Pomáhat špinavým mudlům?! Už jen při tom pomyšlení se otřesu odporem. Ne, to rozhodně ne.
Ve svém zamyšlení si teprve teď všimnu nějaké holky, která se postavila několik metrů ode mě a nepřítomně civí na horizont. Vůbec jsem ji neviděl přicházet.
Stěží se ubráním nutkání opovržlivě odfrknout. Je to jedna z těch mudlovských šmejdek, co chodí do Nebelvíru, jak si uvědomím při pohledu na její uniformu. Nevěnuje mi sebemenší pozornost, což se mě dotkne. Zrovna taková nicka by ze mě měla být úplně mimo!
Zřejmě vycítí, že se na ni dívám, protože naprosto nečekaně otočí hlavu a pohlédne na mě. Řeknu vám, že tak otrávený pohled jsem ještě nikdy u nikoho neviděl. S ušklíbnutím ho opětuji, ale ona nejspíš nemá náladu se na mě dívat. Zase se otočí zpět a pozoruje zapadající slunce.
Napodobím její chování, ale jen proto, abych si ji mohl nenápadně lépe prohlédnout. Dožrala mě tím svým chováním řádně. To já jsem ten, kdo má právo a nárok být arogantní! Ona nemá být na co hrdá!
Zkonstatuji, že nevypadá nijak zvlášť hezky. Prostě obyčejná, průměrná holka, možná že dokonce podprůměrná. Tuctové hnědé vlasy, zbytečně velký nos a oči, jejichž barvu nemám šanci identifikovat. Postavu má štíhlou a poměrně pěknou, jinak na ní však nenaleznu nic, na co by mohla být pyšná. Štíhlých holek jsou na světě koneckonců tisíce.
"Přestaň na mě vejrat." Zavrčí na mě naprosto nečekaně.
Přistiženě sebou trhnu. Krucinál, jak to mohla poznat?! Byl jsem přece tak nenápadný!
"Zrovna na tebe bych se díval..." Odseknu opovržlivě, abych skryl překvapení, jak snadno mě odhalila.
Přezíravě si mě změří pohledem, ale neodpoví mi na to nic.
"Došla ti řeč?" Otáži se jí jízlivě.
Odmění mě dalším otráveným pohledem a podmračeně mi odpoví: "Nevidím důvod, proč bych ti na to měla odpovídat."
Vztekle sevřu ruku v pěst. Kde bere tu drzost a suverenitu chovat se ke mně takhle?!
"Víš vůbec, ty nicko, s kým mluvíš?!" Vyjedu na ni rozzlobeně.
"Ale ovšemže vím!" Přikývne a poprvé se pousměje. Ironicky. I tak však vyniknou její rovné zuby, snad jediná věc krom té její postavy, která je na ní hezká. "S namyšleným, arogantním a nesnesitelně egoistickým pitomcem!" Oznámí mi jedním dechem.
Šokovaně zalapu po dechu. "Co si to dovoluješ, ty- ty- ty-"
Se založenýma rukama pobaveně pozoruje, jak se pro ni marně snažím najít nějakou nadávku.
"Ty nulo!" Napadne mě náhle. Sotva to vyslovím, v duchu si začnu nadávat. Proč jsem plácl zrovna tohle?! Mohl jsem ji urazit něčím mnohem ostřejším. Ale to já ne...
Obočí jí vyletí nahoru. "Nula jsi jedině ty, drahý Dráčku." Zašišlá na mě, jako by mi bylo sedm.
Semknu rty. Ta opovážlivá holka by zasloužila potrestat!
Uhodne, na co myslím, protože ve chvíli, kdy na ni namířím hůlkou, je i ona ve střehu a dávno v bojovné pozici.
Aha, je docela mrštná...
"Fajn, necháme toho." Rozhodnu rozumně. Nevěřícně na mě zírá. Dojde mi, že sama hůlku neskloní, a tak to udělám já. Teprve když vidí, že svoji hůlku uklízím, napodobí mé chování. To je příležitost pro mě. Přiskočím k ní a surově ji popadnu za zápěstí. "Naivko," vysměji se jí do obličeje.
Na zlomek vteřiny na mě vyjeveně civí, ale poté se zhnuseně zamračí. "No jistě, Malfoyi, co já bych taky od tebe mohla čekat..." Přičemž slůvko od tebe vysloví štítivě, jako by bylo sprosté.
"Drž hubu!" Doporučím jí a ona skutečně zmlkne. Ale jestli jsem si myslel, že ji tím naženu strach, šeredně jsem se mýlil. Její pohled je stále plný opovržení, po strachu zde není ani stopy. V podstatě ani nevím, co teď s ní mám dělat. Nejraději bych ji zmlátil, aby věděla, jak se ke mně má chovat. Ale zároveň se mi příčí ji bít. Heh, mě už asi vážně hrabe. Sakra, jedna facka přece není žádné bití!
Probere mě její jízlivý hlásek. "Tak co bude? Nebo tu budeme stát do Vánoc?"
Rozzuřeně odfrknu. Tu holku je zmlátit málo!
Navzdory obrovské chuti uhodit ji to neudělám. Místo toho ji pustím a dřív, než stihne dát facku ona mně, ji upozorním: "Ke mně se budeš chovat s úctou!"
Pak se otočím a vydám se směrem k hradu. Neujdu ani dva metry, když za sebou zaslechnu výsměšný hlas. "A to jsi vyhrabal kde?"
Neotočím se. Stojí mě spoustu sil tuhle drzou poznámku ignorovat. Ne, nemám na to, abych tu oprsklou holku usadil. Oplatím jí to jinak. Na mě si žádná nečistá čubka dovolovat nebude!

***

Pitomá, suverénní, mudlovská šmejka!
"Draco, miláčku, co je to s tebou?" zajímá se Pansy.
Nepřítomně zavrtím hlavou. "Nic. Je mi fajn." Ve skutečnosti nemůžu tu holku dostat z hlavy. Celou noc jsem civěl do stropu a přemýšlel, co může být ta nebelvírská drzounka zač. Nikdy jsem ji, myslím, neviděl. Anebo jo, ale prostě jsem ji přehlédl.
Pansy se ke mně přivine a já se od ní nechám políbit. Sotva jí však začnu polibky oplácet, do mého zorného úhlu vkročí ona neznámá ze včerejška a já strnu. Pansy si změny v mém chování všimne. Honem to zamaskuji tím, že se otočím na Zabinniho a začnu se s ním bavit na téma pitomce Pottera. Holka si mě všimne taky, protože se na mě kysele ušklíbne, změří si Pansy sedící mi na klíně pohledem plným opovržení a s výrazem ledové královny odkráčí z Velké síně ven.
Zabinni si všimne našeho očního kontaktu a když se od nás Pansy oddělí, nakloní se ke mně. "Co je to za holku, jak na tebe civěla?"
Pokrčím rameny. "Nemám zdání. Nějaká šmejdka. Včera jsem ji potkal u jezera."
"Vypadala docela sebejistě na to, jaké tyhle nečisté holky bývají puťky," postřehne.
"Jo," odfrknu. "Až moc." Pak mě něco napadne. "Poslyš, zjisti mi o ní něco."
"Proč?" Podiví se Zabinni. "Snad se ti nelíbí?" Pátravě na mě pohlédne.
"Dej pokoj!" Okřiknu ho. Chladně se pousměji. "Rád bych ji naprosto znemožnil."
Zabinni se zachechtá. "V tom případě O.K, Draco. Něco ti o ní seženu."
Spokojeně si zamnu ruce. Tak to by bylo...

***

"Jmenuje se Angel." Zamává mi Zabinni před nosem nějakým pergamenem.
"Co? Kdo?"
"Ta šmejdka, přece! Angel Greenová."
Nakrčím nos. Angel? Škoda takového jména pro tak obyčejnou holku... "Fajn. Co dál?"
"Bydlí s bratrem a rodiči v Londýně, mají dva psy, kočku, papouška, rybičky-"
"To mě nezajímá," přeruším výčet zvířátek, které mají doma. "Co o ní ještě víš?"
"Má ráda špagety, koně a Johnnyho Deppa." Pokračuje Zabinni.
"Johnnyho Deppa?" Zopakuji nechápavě. "Kdo to jako je?" To jméno jsem v životě neslyšel.
"Nemám zdání." Pokrčí rameny Zabinni.
"Ukaž," Vytrhnu mu papír z ruky. "No fuj, kdo to psal?"
"Goyle."
"Aha, tak to v tom případě jo." Ušklíbnu se kostrbatému rukopisu. No jo, Johnny Depp, přečtu si jméno ve třetím řádku. Kdo to sakra může bejt? Nejspíš nějakej mudla...
Zběžně přelétnu zbytek. Mladší bratr, dva psi... Bla bla bla... Do očí mě praští slůvko na posledním řádku. "A- a- ara- ara- co?"
Díky Goylovu "perfektnímu" písmu nejsem schopný záhadné slovíčko vyluštit. Zabinni se nad papírkem skloní. Chvilku si společně lámeme hlavu, až konečně nadšeně vykřikne: "Arachnofobie!"
"Co to je?" Zatvářím se nechápavě.
"Přece že se bojí pavouků!" Blaise nemá daleko k tomu, aby si poklepal na čelo.
"A jo," dělám chytrého.
"Bude stačit hodit jí do tašky pavouka a máš to!" Poradí mi Zabinni.
"Jo..." Spokojeně zastrčím papírek do kapsy. A náhle se mi v hlavě zrodí ďábelský plán. "Ale udělám něco lepšího..."
 


Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 29. srpna 2008 v 19:37 | Reagovat

No wow...to bylo fakt skvělý! Draco je můj favorit...a ty jsi ho tady podle mýho názoru vystihla dokonale. Název? eeeehm..musím přiznat, že mě nic nenapadá...možná, až při další části, na kterou se mimochodem moc těším.

2 Lorraine Lorraine | 29. srpna 2008 v 22:09 | Reagovat

Á, má oblíbená varice - Draco, mudlovská dívka...už to slibuje jistou kvalitu a když vezmu v úvahu, že jsi to napsala ty, kvalita stoupá ještě víc :-) Ne, teď vážně, líbí se mi to a moc se těším na výměny názorů mezi nimi, snad nějaké budou :-)

3 Princess Denise Princess Denise | Web | 30. srpna 2008 v 9:21 | Reagovat

No tak to je super.... Název mě nenapadá, myslím že "Arachnofobie" není to pravé... :o)

Ale vážně se těším co se z toho vyklube! :)

4 Eliota Eliota | Web | 30. srpna 2008 v 19:52 | Reagovat

Krsáné. :) Moc se mit o líbilo. Už se těším na pokračování.

5 zvrhla-elis zvrhla-elis | Web | 1. září 2008 v 16:32 | Reagovat

Tak tohle je dost dobrá povídka!!Hezky napsaná...

Ale žádnej solidní název mě taky nenapadá... snad jen Dracovi myšlenky =oD.

6 Lisa Lisa | 1. září 2008 v 19:12 | Reagovat

Moc hezký začátek, Darca si opravdu vystihla, název mě boužel žádný nenapadá na to já nemám fantazii,nikdy mi nešlo vymýšlení názvů povídek i kapitol  x)

Těším se na pokráčko!!

7 Teresa Teresa | Web | 2. září 2008 v 19:50 | Reagovat

Co takhle ,,Drak a anděl"? :-) Já vím, asi pitomí, ale napadlo mě to jako první. Povídka je úplně úžasná, stejně jako všechny ostatní na tvým blogu. Právě jsi získala novou pravidelnou návštěvnici:-)

8 Casey Casey | 7. září 2008 v 22:25 | Reagovat

Bezva.... úžasnej nápad... opravdu se ti to povedlo

9 bkmt bkmt | 12. prosince 2008 v 17:05 | Reagovat

já sem si to nečetla na mě je to moc dlouhý ale super podle názorů ostatních . a to si vymejšlíš?

10 bkmt bkmt | 12. prosince 2008 v 17:05 | Reagovat

jako ty příběhy?

11 bkmt bkmt | Web | 12. prosince 2008 v 17:05 | Reagovat

ted i z blokem hezkej blog

12 Lištička Lištička | Web | 12. prosince 2008 v 17:43 | Reagovat

bkmt: Ano, ty příběhy si vymýšlím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.