Nemám ráda čtrnáctý únor!

9. února 2008 v 12:53 |  Moje plky
A jelikož se inkriminované datum závratnou rychlostí blíží, vkládám tento článek s předstihem, abychom si na toto téma mohli podiskutovat :)

Nuže, do toho: Nemám ráda čtrnáctý únor.

Jo, přesně tak to je.

Nesnáším tenhle americký svátek, výdobytek moderní doby.

Ještě než si pomyslíte, že jsem další z těch zamindrákovaných husiček, které nemají Svatého Valentýna rádi, protože ho nemají s kým trávit, dovolte, abych vás vyvedla z omylu. Už jste si to pomysleli?

O.K, nevadí. Stejně to rozvedu...

Nejedná se jen o 14. únor, který mě tolik zvedá ze židle. Zrovna tak nesnáším Vánoce, kdy z oken vesele visí vousatí pánové v červených čepicích.

Co se to sakra děje?! Kam se poděli tradiční české Vánoce?!

Staročeské stromečky s perníčky a slaměnými ozdobami vystřídaly v mnoha domácnostech ty odporné umělé koule. Všichni si vesele vylepují na okenní tabule Santu Clause a je jim jedno, že tahle tradice je tak typická pro Američany, které spousta lidí kritizuje.

Ať už za jejich hlavu státu, přístup ke globálnímu oteplování, či za radar, o kterém se uvažuje. To jsem se ale dostala někam jinam, než jsem chtěla.

Zkrátka: čtrnáctý únor je pro mne dnem úplně obyčejným, bezvýznamným. Jediné, co mi připomíná jeho existenci, jsou výlohy přecpané rudými srdíčky a všelijakými kýčovitými nesmysly. Dalším znakem blížícího se svátku zamilovaných je rostoucí procento oblizujících se párečků.

Jsou v parku, v kině, na zastávce autobusu, v supermarketu... Všude.

Nechci říct, že mi to přímo vadí, ale že bych z toho byla nadšená? Ne, to tedy nejsem.

A nyní jste si jistě znovu pomysleli, že mám mindrák z toho, že nemám kluka... Nesnažte se to popřít, to je úplně přirozená reakce :)

Tak tedy... Ano, jsem sama. Ale že by mi to vadilo? Ne, to rozhodně tvrdit nemůžu. A nelžu vám, věřte nebo ne :-))

Dost možná ještě nechápu význam slova láska, nejsem dost vyspělá na vážný vztah. Dost možná...

Kdepak, nejsem chudinka, o kterou by nikdo nestál.

Kdybych chtěla, mohla jsem už dávno s někým chodit. Tak, jako spousta mých vrstevníků. Jenže za jakou cenu?

Víte, jeden kluk se mě nedávno zeptal, jestli bych s ním nechtěla chodit. Odmítla jsem. Proč?

K čemu chodit s někým jen proto, abych někoho měla a nebyla sama?

Kamarádka mi vyčetla, že jsem onoho mladíka odbyla. Prý je hodný...

No, dobrá. Dejme tomu. Ale pokud bych si měla vybírat svého budoucího partnera podle toho, jestli je hodný nebo ne, tak to potěš koště XD

Asi jsem naivka. Každopádně v nějakou lásku věřím. Ve vzájemnou přitažlivost, v city... Ta chemie musí přece fungovat! :)

Závěrem: Nemám ráda americké svátky. Jakékoliv. Neslavím ani Halloween, Den díkuvzdání a ani svatého Valentýna.
Není v tom nic proti zamilovaným párům.

Každopádně uznávám názor, že pokud se mají ti dva rádi, nepotřebují k tomu ani nějaký blbý únorový den, ani první máj, který se mi ovšem jeví daleko schůdnějším. To proto, že není trendem ze západu :)

Ze svatého Valentýna mají radost možná tak akorát obchodníci (vyjma obdarovaných). Vždyť kdy jindy se prodá tolik šperků, plyšáků a rudých růží? ;))
 


Komentáře

1 Vampyrella Vampyrella | Web | 9. února 2008 v 14:25 | Reagovat

Ve všem, cos napsala, s Tebou souhlasím, máme stejný postoj vůči americkým svátkům apod. ..

Také jsem sama a vyhovuje mi to ;)

2 Lištička Lištička | Web | 9. února 2008 v 17:21 | Reagovat

A pak že jsem sama, kdo tenhle svátek nesnáší... :)

3 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 9. února 2008 v 19:03 | Reagovat

Ve všem s tebou souhlasím... :) Jako já sv. Valentýn nějak neřeším.. ale je fakt, že ti Američané se sem pěkně cpou.. :( Jinak jsem na tom asi stejně jako ty.. Za život jsem chodila jenom s jedním klukem.. a toho fakt milovala už od první třídy.. a asi ještě pořád miluju, ale už to nemá cenu.. páč o mě už nestojí... no možná jo.. ale my si to neumíme říct.. hold je to s nama zamotaný... Ale stejně jako ty nemůžu chodit s klukem, ke kterýmu něco necítím.. Vím, že někteří to dělají tak, že začnou s někým chodit a až pak se do něj zamilují a kdyby sen nezamilovali, tak ho prostě nechají.. U mě tohle neexistuje.. :D  

A ten poslední odstavec... Jako svatý Valentýn je pěkný svátek.. a nijak mi nevadí.. je fakt, že by si měl ten pár dokazovat lásku po celý rok a ne jenom o valentýnu... dneska si lidi řeknou... je svatý valentýn.. koupím jí kytku a celý rok dá pokoj... :D

4 Lištička Lištička | Web | 10. února 2008 v 8:24 | Reagovat

Hehe, tvé poslední tři věty jsou tak pravdivé a výstižné, až to bolí :) Jo, bohužel to tak je... Je fakt, že svátek zamilovaných je docela davovka - všichni ho slaví, jako by se to snad muselo. Ale je to jejich věc. Když je to baví... ;)

Přesně tak, souhlasím, Estel. Já nechápu, jak někdo vůbec může začít chodit s někým, kdo mu není sympatický, kdo se mu nelíbí. No kde to jsme?! Ve středověku?! Tam se musely dívky vdávat za muže, které jim vybraly jejich rodiny. Dejme tomu, že se snažily zvyknout si na svého nastávajícího, ale teď, ve 21.století budeme dělat kompromisy??? :(

Jsem asi fakt naivní, když doufám, že se do někoho zamiluju a on do mě...

5 Jenny Jenny | Web | 10. února 2008 v 9:59 | Reagovat

Také s tebou souhlasím..za a: Jsem asi nějaká přecitlivělá, ale nesnáším kombinaci červené a růžové, což je o Valentýnu běžná věc, právě jak jsi psala o těch srdíčkách=D Za B: Podle mě si lidé, kteří se milují mohou vyznávat lásku celý rok, proč by tomu měl být určený jenom jeden den? Příde mi takový, no já nevim, asi divný, když holka třeba dostane kytku od kluka jenom proto, že je Valentýn, ale v jiný den  roce by jí kytku nedal...teď nevím, jestli je pochopitelný, co jsem tu napsala=D Já tedy nemůžu říct,že bych Valentýna nějak nenáviděla, nevadí mi, v podstatě, ať si každý slaví co chce...Teď jsem si všimla, že mám hodně podobnej názor s Estel=D Jo a k tomu chození...naprosto s tebou souhlasím, chodit s někým jenom proto, že je hodnej, nebo proto, že už kolem mě všichni někoho maj mi příde s prominutím ubohý...asi jsem beznadějnej cvok, ale na pravou lásku taky věřím...Ty brďo, to jsem se rozepsala, ale ponouklo mě k tomu tvoje téma=D Takže já radši končím=)

6 Lištička Lištička | Web | 10. února 2008 v 10:22 | Reagovat

Jsem moc ráda, že jsi se rozepsala :))

Je super, že to taky tak cítíš. Tohle téma jsem zvolila záměrně. Zajímalo mě, jak to vidíte vy ostatní :)

Valentýn mi taky nevadí, ale co se týče mého názoru, nemám ho ráda z výše uvedených důvodů. Prostě se mi jeho filozofie zdá pošahaná... Obdarovávat ty, které máme rádi... Mno, je to sice pěkné, ale vyhradit tomu jeden den v roce? Nemělo by se to snad dělat bez ohledu na datum?

Ne, nejsem zastáncem takovýchto akcí. Zvláště pak, pokud k nám přišli skrze romantické filmy, kde je vám zápletka jasná po prvních třech minutách, ze západu :D

7 greta greta | 10. února 2008 v 19:57 | Reagovat

valentýna neslavím a ani nebudu.. je to podle mě pitomost a nebudu sem psát,že proti tomuhle dni nic nemám,protože já proti němu něco mám :)vadí mi, sic ne moc,ale vadí..

SKORO všechno,co je původem Ameriky je trapný a stupidní(třeba tohle slovo,který občas používám:d)

souhlasim,zamilovaní párečci by si měli vyznávat lásku po celý roky..pořád,neustále,nonstop;))

P.S:a navíc stejně nemám s kým ho slavit,ale to mi vůbec nevadí:)))

P.S:nesnáším růžovou a všechny ty přesladký věci...kromě čokolády ;p

8 Lištička Lištička | Web | 11. února 2008 v 18:17 | Reagovat

Jé, vy jste tu všichni laděni na stejné vlně jako já :))

Čekala jsem, že se mi tu začnete bouřit, jaký je to skvělý svátek a že jsem blbá... To totiž dělá většina lidí, když se jim zmíním o svém postoji k tomuhle svátku.

P.S: Já mám růžovou docela ráda. Ale ne na nevkusných přísvěscích na klíče s nápisem: I love you!

Brrrr. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.