Shrek

7. prosince 2007 v 15:26 |  Oblíbené filmy
Shrek je báječný film! Ten příběh, nápady, skvělá animace... Naprosto mě uchvátil a díky skvělému soundtracku si mě dokonale podmanil. To se však nedá říct o pokračováních (Shrek 2 a Shrek Třetí), která dělají prvnímu dílu jen a jen ostudu. Kdyby byli bývali filmaři po prvním Shrekovi, který se stal celosvětovým trhákem, odpískali, nebyl by ten strašný propad kvality filmu vidět. Takhle vidět je. To potvrzuje mou teorii o tom, že čím vyšší má film pořadové číslo, tím větší je to brak. Jistě, není to tak vždycky, ale většinou ano. Mrzí mě, co udělá s dobrým filmem komerce a touha po zisku. Je pravda, že ve druhém dílu se mi moc líbil kocourek coby Antonio Banderas, a tím se dostávám k další věci, která mi Shreka dokonale zošklivila. Mluvím o dabingu. Jak jistě víte, rozdělení herců je následovné:

Shrek - Mike Myers
Fiona - Cameron Diaz
Oslík - Eddie Murphy

Jenže to, co ze skvělého hlasu a hlášek "anglického" Oslíka, udělal český dabing, je k pláči. Pokud se na Shreka podíváte v originále a následně s českým dabingem, zaznamenáte onen pobuřují rozdíl. Chápu, že většina lidí se na filmy dívá raději ve své mateřštině, ale u Shreka to podle mého názoru příliš dobrý nápad není.

Co si myslím:
Miluji Shreka! Je to úžasný celovečerní film, který krom dávky humoru a nadsázky obsahuje i dojemné scény. Druhý díl je volovina, což zachraňuje jen onen zmiňovaný kocourek a třetí díl je úplná blbost. Možná mě nyní chcete ukamenovat, ale přiznejme si, že pokračování Shreka už není nic jiného, než film, který úplně postrádá kouzlo prvního dílu. A pokud přičtu, že se na všechny díly díváte v českém znění, můžu se jít rovnou zahrabat.

Samozřejmě, najdou se i lidé, kterým se nejvíce líbí Shrek Třetí, ale to jsou jedinci dokonale zhýčkaní těmi stupidními televizními seriály typu Velmi křehké vztahy, Letiště, Ordinace v růžové zahradě a podobně... Nechci tím nikoho urážet, ovšem mě se tyto seriály jeví jako naprostá stupidita a jelikož jsme ve svobodné zemi, mám právo na svůj vlastní názor. Tak jako i vy ostatní. Anebo jsou to lidé, kterým se líbí ty pitomé teenagerovské komedie typu Snowboarďáci, Rafťáci, Deník princezny a mohla bych pokračovat dál a dál. Jsem asi divná nebo nevím, ale tyhle filmy se mi prostě hnusí a přijdou mi strašně hloupé a na jedno brdo... Ale to už jsme se dostali od Shreka až tam, kam jsem se dostat nechtěla.

Takže abych to shrnula: Na Shreka se určitě podívejte. Ale jen v původní angličtině a pokud možno si nepouštějte jiný díl než ten první. Za to zklamání to nestojí... A určitě si pořiďte soundtrack k prvnímu dílu! Výborné písničky se vám určitě dostanou pod kůži a vy si je společně s tímto filmem zamilujete tolik jako já!

Hallelujah, hallelujah, hallelujah... :)
 


Komentáře

1 Rue Rue | E-mail | 31. března 2009 v 13:44 | Reagovat

No,dvojka se mi ještě "celkem" líbila,ale ta rojka...na dvd máme jen dvojku a na videu jedničku.Můžeme mít zároveň zapojené jen jedno z toho(DVD přehrávač či video)a tak jsem se jeednou málem přizabila,když jsem "zoufale potřebovala" vidět shreka 1 :D

2 TerA(nebojsemyslet) TerA(nebojsemyslet) | Web | 10. srpna 2009 v 21:41 | Reagovat

Jo Šrek je moc pěknej animák, ale u mě vede Doba Ledová! jednoznačně!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.