Rychle a zběsile

8. prosince 2007 v 12:42 |  Oblíbené filmy
Brianovi (Paul Walker) se konečně podaří stát se členem party Dominika (Vin Diesel), který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Je to obrovské divadlo pro obecenstvo zběsilých jízd, ale především posedlost pro řidiče speciálně upravených aut. Ve hře jsou peníze, respekt, prestiž a především obdiv dívek. Jenže pro Dominika a jeho kamarády nejsou závody jediným zdrojem financí. V poslední době se množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než tiráci vezmou zákon do svých rukou. To je důvod, proč se Brian snaží získat Dominikovu důvěru. Jenže ve chvíli, kdy má všechny důkazy o tom, že Dominik je vůdcem gangu, který vraždí a loupí, Brian zaváhá s odhalením pravdy. Zamiloval se do Dominikovy sestry Miy a je mu jasné, že jí tím způsobí dvojnásobný šok. Mia neví, čím se ve skutečnosti bratr živí, ani netuší, kdo je sympatický blonďák Brian...
Co si myslím: Je to celkem dobrý film, který doporučuji všem, kterým nevadí trocha akce. Nechybí adrenalin a samozřejmě tuning, kterému se v tomto filmu rozhodně nevyhnete.

Druhý díl se obešel bez Vina Diesela, což vnímám jako velkou ztrátu - dvojka už nebyla tak pěkná, jako díl první. Pokračování s pořadovým číslem tři je hovadina naprostá... Zmizel i Paul Walker a děj se přesunul do Tokia, což nebyl dle mého moc dobrý nápad. Nad obsazením herců trojky by jeden zaplakal.

Nuže, plánuje se prý díl čtvrtý, ve kterém se má znovu objevit Dominik Torreto, tak uvidím. Možná se jim přece jen podaří sérii Fast and the Furious vzkřísit. I když, mezi námi, moc velké šance jim nedávám.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.